NELER OLUYOR BİZE? Cevahirde işkence...

Sistemin kurduğu özel polis teşkilatlarının işleyişi üzre...

 

 

 

Cevahir'de küçük kıza güvenlikçi dayağı


      İki çocuğun düşerek öldüğü Cevahir'de, güvenlik görevlilerinin hırsızlık şüphesiyle yakaladıkları çocuğu dövdükleri iddia edildi

İSTANBUL Milliyet

       İstanbul Şişli'de 16 ve 3 yaşındaki iki çocuğun yürüyen merdivenden düşerek yaşamını yitirdiği Cevahir Alışveriş Merkezi'nde güvenlik görevlilerinin hırsızlık şüphesiyle yakaladığı kişileri tekme tokat dövdükleri iddia edildi.
      Alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Zafer Güder'in cep telefonuyla kaydettiği dayak görüntüleri dün akşam Mehmet Ali Önel'in hazırlayıp sunduğu Star TV'deki Deşifre programında ekrana geldi.
      Alışveriş merkezinde 9 ay boyunca çalıştığını ve olaylar nedeniyle görevinden ayrıldığını belirten Güder'in 12 Kasım'da akşam saatlerinde çektiği görüntülerde, hırsızlık şüphesiyle yakalanan küçük bir kız çocuğu önce güvenlik görevlilerinin kullandığı soyunma odasına kapatılıyor. Güvenlik amirlerince sorguya alınan küçük kız, tekme tokat dövülmeye başlanıyor. Kızın feryatlarına aldırmayan görevlilerden biri, eline aldığı sopayla küçük kıza acımasızca vuruyor. Kızın tüm yakarışlarına rağmen dayak dakikalarca sürdürülüyor ve çocuğa ağza alınmayacak küfürler ediliyor.
     
     Üzerinden birşey çıkmıyor

      Güder, üzerinden çalıntı eşya çıkmayan küçük kızın alışveriş merkezine iki genç kızla birlikte geldiğini ve ablaları oldukları iddia edilen bu kızların da bir başka soyunma odasında şiddete maruz kaldıklarını iddia ediyor. Güvenlikçilerin soyunma odasının adeta 'işkence odası'na dönüştüğünü savunan Güder, aralarında kadınların da bulunduğu 30 kadar kişiye uygulanan şiddete tanık olduğunu anlatıyor.
      Dayak olaylarından merkezin yöneticilerinin haberdar olmadığını belirten ve şiddetin güvenlik amirlerince uygulandığını ifade eden Güder, soyunma odasını çeken güvenlik kamerasının da görevlilerce kapatıldığını öne sürüyor.

                                                              milliyet haber ajansı...

 

      Artık hiç bir yerde ve hiç bir zaman can güvenliğimiz yok!!! Bebek çağındaki çocuklara hırsızlık yaptırıldığını hepimiz biliyoruz....Ama ; eğer kanunları biz uygulayacaksak, kendi sınırlarımız içinde işkenceyi, hakareti, öldürmeyi meşru sayacaksak, hukuk buna izin verecek, cezasız bırakacaksa...

      Sizce biz bir devletmiyiz???

                                                                        

      Akşam haberlerinde alışveriş merkezi güvenlik amirinin kalp krizi sonucu öldüğü, küçük kıza şiddet uygulayan özel polislerin resmi polise  teslim olduğu bildirildi...

      Medya çocuğun annesinin içinde yankesiciliğinde bulunduğı 50 ayrı suçtan sabıkası olduğunu üzerine basarak ,annesinin hırsız olması karanlığını küçük kızın işkence olayının üzerine örtüyor!!!

      Alış veriş merkezinin sahibi muhabirlerden olayın üzerine gelmemelerini rica ediyor...

      Ufacık bir kız bağırtılarak, yalvartılarak dövülüyor...Kazma sapı ile tecavüz edileceği söyleniyor...Hatta daha ileri gidilerek infaz edilerek bir kenara atılmasından bahsediliyor!!!

      Nerede yaşıyoruz? Bize ne oldu?

                                                                             asi ve mavi 36

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !